• slid

DEPILACJA LASEROWAimg_4200depilacja

We współczesnych czasach zarówno kobiety, jak i mężczyźni, chcą raz na zawsze zerwać z niekończącym się usuwaniem zbędnego owłosienia.
Przedstawiamy  NOWOŚĆ
DEPILACJA LASEROWA  przy użyciu najnowocześniejszego, bezbolesnego, diodowego laseru medycznego LUMEDIN zarówno dla pań i panów

Na rynku istnieje wiele urządzeń do depilacji -popularne do tej pory IPL lub VPL i najnowocześniejsze LASERY DIODOWE.
To na co klientki zwracają uwagę wybierając metodę dla siebie to skuteczność, ilość zabiegów potrzebnych do pozbycia się owłosienia oraz odczucia podczas zabiegu.
Dlatego też w trosce o najlepszą jakość usług wybrałyśmy do naszego Studia
LASER DIODOWY – LUMEDIN
-Laser diodowy działa wybiórczo na włos. Generuje jedną, konkretną, długość fali, w związku z tym działa w sposób precyzyjny na włos, a konkretnie na jego barwnik. Nie szkodzi tkankom dookoła.
-Skuteczność epilacji może sięgać 95 %. Z badań klinicznych wynika, że do najskuteczniejszych w depilacji należą: laser diodowy o długości fali 808nm, którą posiada właśnie nasze urządzenie.
-Zabieg jest bezbolesny dzięki wykorzystaniu technologii potrójnego systemu chłodzenia: wodą,powietrzem i zastosowaniem przewodnika w postaci szkła szafirowego. Głowica w chłodzeniu kontaktowym schładza skórę do temperatury 0℃.
– Aby całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia należy wykonać co najmniej trzy zabiegi. Jednakże ostateczna ilość zabiegów zależna jest od indywidualnych oczekiwań i skłonności do występowania nadmiernego owłosienia. W większości przypadków konieczne jest wykonanie od 4-8 zabiegów.
-Inteligentne oprogramowanie stanowi gwarancję bezpiecznej i skutecznej epilacji zarówno jaśniejszych, jak i ciemniejszych typów skóry. Posiada zaprogramowane parametry wyjściowe dla zróżnicowanych fototypów skóry (I-V wg klasyfikacji Fitzpatricka) i kolorów włosów bez ryzyka poparzenia.
-Programy zabiegowe są podzielone wg płci i okolic zabiegowych: twarz, ramiona, pachy, bikini, plecy, nogi. Programy te ułatwiają odpowiedni dobór parametrów i uzyskanie wysokiej efektywności

Dla porównania : najczęściej występują w gabinetach urządzenia do depilacji tzw IPL (Intense Pulse Light), które faktycznie nie są laserami a często są nimi błędnie nazywane. W rzeczywistości pacjent poddawany jest zabiegowi naświetlaniu lampą xenonową zawartą w tych urządzeniach. Wadą urządzeń IPL jest to, że wysyłają one wiele długości fal i przez to rozgrzewają przy okazji tkanki okoliczne w związku z czym nie można działać zbyt silnie żeby nie poparzyć skóry. IPL nie działa wybiórczo na włos. Podczas zabiegu cebulka włosa jest usypiana na okres 6-12 miesięcy, później włosy odrastają. Niezależne źródla podają, że na 1 zabieg z użyciem lasera diodowego należy wykonać średnio 3 i więcej zabiegów przy użyciu IPL

PRZECIWSKAZANIA do depilacji laserowej:
-ciąża, karmienie piersią,
-opalenizna oraz samoopalacze są przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po opalaniu 4-6 tygodni.
– kremy lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem.
-Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
-Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.
-depilacja woskiem, pęsetą do 4 tygodni przed zabiegiem,
-choroba nowotworowa,
-opryszczka, zmiany wirusowe, bakteryjne w miejscu depilacji,
-bielactwo, łuszczyca, rybia łuska.

PRZYGOTOWANIE do zabiegu depilacji laserowej
-2 dni  przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji. Można je depilować kremem.